Pontos idő: 2024.03.28. 19:55


Zebegény 2019

Képek, videók, egyéb fájlok megosztása.
  • Szerző
  • Üzenet
Offline
Avatar

niethammer

  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: 2019.04.28. 11:17

Zebegény 2019

Hozzászólás2019.09.19. 17:30

A szokásos módon nekünk 3 napos rendezvény Zebegény. Pénteken este érkeztünk a szállásra, majd szombaton korán autóval felmentünk. Vasárnap reggel meg indulni kellett haza.

Idén nagyon szép napos idő fogadott a dombon, bár egészen délig alig volt szél. Az "amatőr" látogatók is csak 11 után érkeztek nagyobb számban, így sikerült egy kicsit KAP-ozni.
Közben Zseton megmutatta hogyan kell zsél nélkül trükköket csinálni 2 zsinórossal.

Pár óra múlva egészen jó szél volt, bár időnként már-már viharos szakaszokkal. Innentől kezdve pihentettem a reptetést, nem kockáztattam meg, hogy valakire rázuhanjon a kamera. A találat valószínűsége közelített a 100%-hoz. A földön lépni sem lehetett, az égen meg sárkányozni nem. Kialakult a zebegényi káosz, sok ideges szülővel, gyerekkel. Újdonság volt nekem a jelentős mennyiségű 2 zsinóros, és paplansárkány, amit a lehető legrosszabb módon próbáltak eregetni. Számtalan becsapódást láttam.
Javasoltam is a szervezőknek, hogy jövőre osszanak meg egy tájékoztató az eregetés szabályairól.
Szerintem csak a szerencsén múlt, hogy nem volt nagyobb baleset.
Naplemente után mienk volt a terep. 50-60 méter zsinórt kihúzva sikerült a levegőbe emelni a delta sárkányt, és ott már volt annyi szél, hogy a LED-es UFO-t fel tudjuk emelni.
Összességében élmény volt. Zebegény ilyen.
Offline

Perenye

  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: 2019.05.01. 12:02

Re: Zebegény 2019

Hozzászólás2019.09.20. 08:46

" Kialakult a zebegényi káosz" minden résztvevőtől ezt hallom, ha oda megy az ember reptetni szeretne,ez napközben nem lehet zsinór vágás veszélye nélkül,de lehet egyszer a szemlélődés kedvéért mégis ellátogatunk oda
Offline
Avatar

niethammer

  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: 2019.04.28. 11:17

Re: Zebegény 2019

Hozzászólás2019.09.22. 18:49

Egyébként nagyon látványos a rengeteg sárkány az égen, meg a sok ember a földön. Lehetne sárkányozni, ha egy kicsit távolabb mennének az emberek. Van ott több terület is, csak mindenki a színpad körül akar reptetni.
Reggel 10-ig nincs senki, úgyhogy érdemes korán felmenni. Este 7 után is alig vannak. Csak itt tudtam éjjel sárkányozni, mert volt szél a magasban.

Vissza: Galéria

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron