Pontos idő: 2024.03.28. 21:24


Sikló sárkányok (Sled)

Képek, videók, egyéb fájlok megosztása.
  • Szerző
  • Üzenet
Offline

RGabor

  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: 2019.04.29. 14:01

Sikló sárkányok (Sled)

Hozzászólás2019.08.06. 09:16

Sok siklót csináltam már mindenféle terv alapján, de most próbáltam kicsit tudatosabban megválasztani a méreteket. Az általam ismert, legjobban teljesítő siklókban kerestem valami közöset. Az Ed Grauel, Scott és Venet siklót néztem meg. A közös az bennük, hogy a bekötési pontok közötti egyenes feletti vitorla rész 32%-a a teljes vitorlának. Szóval ez alapján rajzoltam meg a siklómat.

A másik dolog amit ki akartam próbálni, az egy újfajta "kitámasztó". Eddig is raktam kitámasztókat a siklókba, de mindig az volt a bajom, hogy valamilyen módon beleszóltak a sikló repülésébe. Most a kanzártatba raktam be a kitámasztót, ami szabadon lóg a kantár mögött, amíg a sárkány el nem kezd összezáródni.

Eddig kb. 2x45 percet repült és még nem volt vele gond. Akkor sem amikor szél hiányban elkezdett hátrálni, vagy leesni.

Terv, videó, fotók : https://photos.app.goo.gl/R3sa5wAz1jxa2gKc6
Offline
Avatar

niethammer

  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: 2019.04.28. 11:17

Re: Sikló sárkányok (Sled)

Hozzászólás2019.08.14. 08:55

A másik dolog amit ki akartam próbálni, az egy újfajta "kitámasztó". Eddig is raktam kitámasztókat a siklókba, de mindig az volt a bajom, hogy valamilyen módon beleszóltak a sikló repülésébe. Most a kanzártatba raktam be a kitámasztót, ami szabadon lóg a kantár mögött, amíg a sárkány el nem kezd összezáródni.

Miből van a támasztó, és a merevítő?
Gyerekeknek, kezdőknek, barkácsolni jó lenne ez a megoldás.

Vissza: Galéria

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron